A fogszabályozás nem csak a gyermekek számára elérhető; felnőttként is bármikor elindulhatunk a szép és egészséges mosoly felé vezető út. Mind a szülők, mind a felnőttek gyakran találkoznak kérdésekkel és bizonytalanságokkal, amikor a fogszabályozás szóba kerül. Ebben a bejegyzésben a gyermek- és felnőttkori fogszabályozás legfontosabb kérdéseit gyűjtöttük össze.
Mit jelent a korai kezelés?
A korai kezelés a gyermekeknél, 7-10 éves korban történő kivehető készülékes kezelésre.
Korai kezelést követően szüksége lehet a gyermekemnek rögzített fogszabályozóra?
Ez sok tényezőtől függ: a fogászati probléma súlyosságától, a korábban alkalmazott kivehető készülék típusától és a kezelés eredményességétől.
Meg kell várni a fogszabályzáshoz, hogy minden tejfog kiessen?
Nem. Gyermekeknél ajánlott panasz nélkül is egy fogszabályozó szakorvost felkeresni addig, amíg az állkapcsok még fejlődésben vannak. Korai vizsgálatok során, 7-8 éves korban, a szakorvos olyan rendellenességeket fedezhet fel, melyet a szülő laikus szemmel nem láthat.
Mikor a legideálisabb belekezdeni a fogszabályozásba?
Ajánlott a gyermekekkel 5-7 éves korban egy fogszabályozó specialistát meglátogatni még akkor is, ha a gyermek teljesen panaszmentes. Ebben a korban az állkapcsok még fejlődésben vannak, így a szükséges korrekciók könnyebben elvégezhetőek. Ámbár a fogszabályozásba sosem túl késő belekezdeni, felnőttként, 40 éves kor felett is lehet hatékony és szép eredményeket elérni!
Szabályossá válhat a fogsor magától, egyszerűen attól, ahogy az ember nő, idősödik?
Általában nem, a fogak maguktól nem fognak szabályosan sorba rendeződni.
Lehet, hogy már túl idős vagyok a fogszabályozáshoz?
Fogszabályozásnak nincsen felső korhatára, fogaink felnőttként is eredményesen mozgathatóak. Az idő múlásával csak a kezelési lehetőségek változnak.
Éjszakai fogszabályzót felnőtteknek is lehet hordani?
Éjszakai fogszabályozó a köznyelvben gyakran a kivehető fogszabályozókat jelöli, amelyeket vegyes fogazatban, illetve növekedés aktív szakaszában használunk.
Felnőttek számára ez a kezelési módszer nem elérhető. Az aktív fogszabályozást követően minden esetben szükség van egy retenciós készülékre, ezek szintén kivehető készülékek, amelyeket természetesen a fogszabályozáson átesett, felnőtt pácienseknek is viselniük kell.
Maradtak megválaszolatlan kérdései?
További 7 gyakori kérdést válaszoltunk meg „ebben” a blogbejegyzésünkben!