Skip to main content

Természetes, hogy sok kérdés felmerül a fogszabályozással kapcsolatban, hiszen ez egy komoly döntés mind az egészség, mind az esztétika szempontjából. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttük a leggyakrabban feltett kérdéseket, hogy könnyebben át lehessen látni ezt a folyamatot.

Mennyibe kerül a fogszabályozás?

A kezelés minden esetben személyre szabott kezelési terv alapján folyik. Azt, hogy mennyibe kerül egy fogszabályozás ma, több tényező is befolyásolja, például a kezelés hossza, komplexitása és a választott készülék ára. Pontos árajánlatot személyes konzultációt és a szükséges diagnosztika elvégzését követően tudunk készíteni. Hozzávetőleges költségekről „ebben” a bejegyzésünkben írtunk részletesen.

Meddig tart egy fogszabályozó kezelés?

A kezelés hosszát jelentősen befolyásolja, hogy milyen problémával érkezik a páciens, illetve milyen készülékkel történik a fogszabályozás. Átlagosan egy kezelés 1-3 év alatt zajlik le.

Mennyire fáj a fogszabályozás?

Rögzített készülék felragasztását követő néhány napban felléphet enyhe fájdalom és diszkomfort érzés, amíg a fogak hozzászoknak a készülékhez, azonban néhány nap alatt mérséklődik, illetve elmúlik a fájdalom.

Milyen esetekben ajánlott és szükséges a fogszabályozás?

A fogszabályozás legáltalánosabb okai közé sorolható a:

  • Fogtorlódás, fogívszűkület-Hézagok a fogak között
  • Oldalsó vagy elülső keresztharapás, mélyharapás vagy nyitott harapás
  • Fogérintkezési problémák
  • Megnövekedett túlharapás, előre álló fogak és-bizonyos esetekben az állkapocsizületi problémák

Miért fontos a fogszabályozás?

Rendezetlen fogak nem csak a mosolyunkat árnyékolják be, de a fogápolást is megnehezítik, amelyek komoly fogászati problémák kialakulásához, de akár foghúzáshoz vezethetnek.

Milyen típusú fogszabályozók léteznek?

Léteznek rögzített és kivehető fogszabályozók. A rögzített készülékeket a használt technológia alapján (hagyományos vagy önligírozó) vagy a bracketek anyaga alapján (fém vagy porcelán) lehet megkülönböztetni. Kivehető készülékek közül van olyan, amit kizárólag gyerekkorban lehet használni, és vannak a felnőttek körében nagy népszerűségnek örvendő láthatatlan fogszabályozók (alignerek), de a köznyelv a kezelés aktív fázisát követő retenciós sínre is kivehető készülékként utal. A fogszabályozás fajtáiról „ebben” a cikkünkben írunk sokkal részletesebben.

Mi a fogszabályozás menete?

A fogszabályozás 3 fő lépésből áll: tervezési fázis, aktív kezelési fázis és retenciós fázis. A kezelés menetének részletes leírását „ebben” a blogbejegyzésünkben találja.

 

Maradtak megválaszolatlan kérdései?

További 7 gyakori kérdést válaszoltunk meg „ebben” a blogbejegyzésünkben!